Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

Kas grāmatvežiem jāņem vērā, sākoties 2017. gadam!

19.01.2017

Aktuāli, jauns videoierakts!2017.gads sācies ar daudzām būtiskām izmaiņām, šogad jau stājušies spēkā 165 tiesību akti, no tiem 76 likumi un 72 Ministru kabineta noteikumi, zaudējuši spēku 3 likumi un 27 Ministru kabineta noteikumi.
Ar būtiskākajiem grozījumiem likumdošanā grāmatvežus iepazīstināja un skaidrojumus sniedza Mg. sci. оec. Maija Grebenko e-seminārā "Kas grāmatvežiem jāņem vērā, sākoties 2017. gadam", kurš notika 2017.gada 18.janvārī. Kopā ar videoierakstu Jūs iegūsiet arī skaidrojošo materiālu, t.sk. ar darba laika uzskaites tabulām un piemēriem.
Semināru ieraksti – tā ir iespēja noskatīties interesējošo semināru sev ērtā laikā un vietā!
Atšķirībā no studijā speciāli veidotiem un montētiem video-semināriem, šis ir dzīvs ieraksts no reāli notikuša semināra, kas nozīmē, ka Jums ir iespēja dzirdēt arī dalībnieku uzdotos jautājumus un lektora sniegtās atbildes uz tiem!
Iepazīties ar semināra saturu un to iegādāties varat šeit!

Vairāk »

BILANCE:

16.01.2017

Par maziem prieciņiem
Maija Grebenko
,
žurnāla
 BILANCE  galvenā redaktore

Tuvojas viena no Bilances jubilejām, un gribas runāt tikai par patīkamo, kas mūs gaida tuvākajā laikā. Šoreiz mazs, bet tomēr «labumiņš» skars lielu nodokļu maksātāju skaitu, proti, minimālo un vēl mazāko algu (atlīdzību) saņēmējus.
Pirmo reizi nodarbināto ienākumiem tiks piemērots diferencētais neapliekamais minimums! Tas nozīmē, ka nodokļu maksātāju daļai tiks atmaksāta iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļa. Protams, tikai tādā gadījumā, ja šīs nodoklis būs ieturēts no izmaksātajām summām. MK noteikumi par šo kārtību ir spēkā jau gadu, bet domāju, ka cilvēki par to jau ir aizmirsuši. Jo vairāk tāpēc, ka gandrīz nevienam nav par to jāuztraucas. Katrs, kas izmaksājis fiziskajai personai kādu apliekamu ar IIN ienākumu (neatkarīgi no piemērojamās likmes), par to ir paziņojis VID. Savukārt sistēma apkopo visus datus, kas attiecas uz konkrēto personu, un automātiski veic aprēķinu (matemātika ir aprakstīta šā numura rakstā «Sākot ar 2016. gadu, mūsu ienākumam piemēros divus neapliekamos minimumus»).

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS JANVĀRĪ

06.01.2017

Likumu grozījumu labirinti
Vineta Vizule,

žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Pārskatot gada nogalē pieņemtos likumus un likumu grozījumus, nezinātājs varētu iztēloties, ka Latvijā no 2017. gada janvāra sāksies jauna dzīve pēc jauniem nosacījumiem. Kā lai citādi izskaidro vairāk nekā simts likumu, ko jāsāk ievērot pēc gadumijas?
Tomēr nekādu radikālu izmaiņu daudzie normatīvā regulējuma grozījumi neievieš. Galvenokārt tie paredzēti, lai uzmanīgāk izsekotu ierindas nodokļu maksātājus, cenšoties atturēt no tādu darbību veikšanas, kas varētu vedināt apiet nodokļu maksāšanas pienākumu. Kontrolējošām institūcijām būs vairāk pilnvaru, vairāk pieejas informācijai, bet vai tas palīdzēs uzņēmējiem attīstīt ražošanu, sniegt kvalitatīvākus pakalpojumus, iekarot jaunus tirgus, lai tādējādi vairāk nopelnītu gan paši, gan darbinieki, gan arī pildītos valsts maciņš?

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI JANVĀRĪ:

03.01.2017

Salus populi – suprema lex
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Jauno gadu aizsākšu ar spārnotu latīņu teicienu, kas tulkojumā skan: „Tautas labklājība – augstākais likums”. To savā slavenajā darbā „Par likumiem” reiz paudis Senās Romas filozofs, orators un jurists Cicerons. Ar šo frāzi Romas impērijā valdošajai varai tika atgādināts, ka tā darbojas vienīgi tautas interesēs.

Ja to paturētu prātā ikviens mūslaiku likumprojektu autors, varbūt gada pirmais numurs nebūtu jāaizsāk ar plašu apskatu par būtiskākajām izmaiņām, kas skar gandrīz visu esošo nodokļu regulējumu. Taču bez šīm izmaiņām ir vēl desmitiem likumu grozījumu, kas būs jāņem vērā 2017. gadā. Aizvadītajā rudens sesijā, kas ilga no septembra līdz decembra otrajai pusei, Saeimā tika pieņemti 115 likumi – 15 jauni, kā arī grozījumi apaļos 100 likumos. Un tas tikai gada ceturksnī vien! Kā lai tādu apjomu ielāgo un īsteno praksē? Vai tie visi tiešām vairos tautas labklājību?

Vairāk »

BILANCE:

02.01.2017

Jauno gadu iesākot
Maija Grebenko
žurnāla 
BILANCE  galvenā redaktore

Gada nogale ir laiks, kad apstāties, paklusēt, aizdomāties, novērtēt padarīto, pasapņot par to, kas gaidāms… Vai dzīvosim mierā un saticībā, vai nekritīs pāri galvām kārtējā krīze, «melnā» ceturtdiena vai kāda cita sērga?
Solīt nesolīšu, jo arī es dzīvoju zem tās pašas saules. Un laiki kļuvuši tik trauksmaini… Katru dienu sagaidām ar uztraukumu: kur nu atkal kas atgadījies?! Bet, paldies Dievam, visi notikumi ir tālu no mums. Kaut gan — ko šodien nozīmē «tālu»?
Turklāt mums tāpat pietiek savu problēmu. Tādu «nodokļu epopeju» kā šogad neatceros kopš pagājušā gadsimta beigām. Un nav teikts, ka visas problēmas tiks atrisinātas tuvākajā laikā. Valsts jāsaved kārtībā. Diemžēl šis process ir stipri aizkavējies. To mums atgādina ārzemju speciālisti, to mēs paši nojaušam vēl labāk par viņiem.

Vairāk »

LAIMĒ CEĻOJUMU UZ SPĀNIJU!

20.12.2016

Limone - Lake Garda, ItalyJebkurš izdevniecības Lietišķās informācijas dienests klients, kas apmaksājis Bilances Zelta komplekta abonementu 2017. gadam piedalīsies loterijā par iespēju laimēt ceļojumu divām personām uz Santjago de Kompostela (Spānija).

Abonēt Bilances Zelta komplektu vēl varat šeit!
Detalizēti loterijas noteikumi  šeit!

Vairāk »

BILANCE:

16.12.2016

Cik «labi» ir tur, kur mūsu nav?
Maija Grebenko,
 
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Nesen apmeklēju konferenci, ko organizēja Igaunijas kolēģi. Protams, gan man, gan uzņēmējiem no Latvijas bija izteikta interese: kā ir pie viņiem? Vai tiešām tik gludi notiek darījumi, tik godīgi biznesmeņi, tik labvēlīgs VID, tik laipnas attiecības starp uzņēmējiem un VID...
Brīnumainā kārtā Igaunijas VID priekšniecība tiešām ir apmierināta ar saviem nodokļu maksātājiem. Viņu attiecības balstās uz principa: ja nemāki — iemācīsim, bet, ja negribi, tad piespiedīsim. Protams, joks, bet ne bez pamata.
Mums jau arī gadiem tika solīts «VID ar cilvēcisko seju». Pēdējā laikā (gadu vai divus) tiešām attieksme ir uzlabojusies. Tagad VID arī atcerējies savu saukli par konsultēšanu pirms sodīšanas. Tomēr līdz abpusējai mīlestībai mums vēl ir tālu. Varbūt gan vieniem, gan otriem — ne bez pamata.

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS DECERMBRĪ

12.12.2016

Budžeta maratons noslēdzies
Vineta Vizule,

žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Aizvadītais novembris Saeimas pieņemto likumu un to grozījumu ziņā bija īsts rekordmēnesis. Pat tiem, kas ikdienā neseko līdzi Saeimas darba kārtībai, nebūs paslīdējusi garām ziņa, ka 23. novembrī tautas kalpi bija īpaši čakli – ārkārtas plenārsēde noritēja vairāk nekā 20 stundu garumā, tās laikā bija jāizskata 666 priekšlikumi 57 likumprojektu apstiprināšanai steidzamajā galīgajā lasījumā. Saprotams, ka pat nepilnas diennakts laikā nebija iespējams izdiskutēt un apsvērt izmaiņu lietderīgumu, pēc pusnakts deputāti jau sacentās ātrlasīšanā un vairāk atgādināja balsošanas mašīnas. Vienīgais mierinājums, ka daudzus priekšlikumus pirms tam bija izvērtējušas attiecīgās Saeimas komisijas, kā arī likumprojekti vētīti to garajā saskaņošanas procedūrā ministrijās, nozaru organizācijās, valdībā. 

Vairāk »

FINANŠU GRĀMATVEDĪBA!

06.12.2016

Uzmanību! Jauna grāmata!

Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests izdevusi jaunu, apjomīgu grāmatu sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA "Finanšu grāmatvedība", autores Inguna Leibus, Ingrīda Pētersone, Anna Jesemčika, Anastasija Svarinska, Regīna Grigorjeva
Grāmatā izklāstīti finanšu grāmatvedības teorētiskie pamati, kurus maz ietekmē grozījumi tiesību aktos, tomēr līdz ar uzskaites pilnveidošanu iespējamas izmaiņas atsevišķu uzskaites objektu atspoguļošanas kārtībā. Tā ir grāmatas "Grāmatvedības pamati uzņēmumos" turpinājums. Finanšu grāmatvedība ir aktuāla ne vien komercsabiedrībām un kooperatīvajām sabiedrībām, bet arī individuālajiem komersantiem, zemnieku saimniecībām, individuālajiem uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām un citiem uzņēmumiem, kuri kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā.

Varāk par grāmatu varat uzzināt šeit

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI DECEMBRĪ:

06.12.2016

Par attīstību veicinošām idejām
Vineta Vizule
,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Gada nogales vienmēr aizrit saspringti, un ne tikai tāpēc, ka jāgatavojas gadumijas svētkiem. Noslēdzoties kārtējam saimnieciskajam gadam, uzņēmējiem rūp, kas biznesa vidi sagaidīs pēc 1. janvāra, kad spēkā stāsies daudzas jaunas vai grozītas likumu normas.
Numura intervijā zvērināts advokāts Edgars Koškins atklātā sarunā raksturo uzņēmējdarbības vides pašreizējās problēmas: „Kopumā mums aizvien ir diezgan laba, liberāla vide, kurā var strādāt, vienīgi mani uztrauc visas šīs Orvela cienīgās idejas, kas to ar laiku var sabojāt.” Pieņemot nepārdomātus lēmumus un cīnoties ar ēnu ekonomiku, ko nereti paši vien veidojam, valsts mīņājas uz vietas, kamēr kaimiņi igauņi mums daudzos ekonomiskās attīstības rādītājos lepni aizsoļo garām...

Vairāk »

BILANCE: Likumdošanas «karstais pīrādziņš»

06.12.2016

Maija Grebenko
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Ne par vienu likuma grozījumu sabiedrībā nebija tik skaļu diskusiju, kā par grozījumiem likumā «Par valsts sociālo apdrošināšanu». Šoreiz konkrēti – par pienākumu veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas par katru darba ņēmēju vismaz no minimālās mēneša darba algas.
Lasu Delfos izmisuma pilno rakstu «Kā VID sagrāva jaunietes vēlmi maksāt valstij nodokļus». Ak vai! Ko tas VID atkal sastrādājis?
Lūk, par ko bija runa!

Vairāk »

BILANCES konference aizvadīta!

05.12.2016Ar saturīgu programmu un skaistu noslēguma daļu piektdien, 2.decembrī aizvadīta gadskartējā žurnāla BILANCE konference "Aktuālākās uzskaites un finanšu pārvaldības problēmas un to risinājumi".

Paldies konferences dalībniekiem, lektoriem, palīgiem par kopā būšanu BILANCES gada nozīmīgākajā pasākumā!

 
Skatieties arī BILANCES TV!


 

Vairāk »

BILANCE novembrī:

16.11.2016

Vai dzīvosim kā pasakā?
Maija Grebenko,
 
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Teikšu, kā ir: man pasakas ne īpaši iet pie sirds. Pasakās parasti viss beidzas labi. Bet dzīvē ne vienmēr beigas ir laimīgas vai solītais piepildās, un man nepatīk, ja melo. Varbūt vainīgs vecums, varbūt – pieredze. Kāpēc šādas skumjas notis? Kas noticis?
Faktiski nav nekā īpaša. Novembra sākumā Ekonomikas ministrijas vadītā Tirgus uzraudzības padome vienojās par jaunu attieksmi pret uzņēmējiem, kas tiks ieviesta no nākamā gada. Sauklis šim pasākumam ir «Konsultē vispirms!».

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS NOVEMBRĪ

16.11.2016

Par tiesību aktu kvalitāti
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

“Svarīgi nodrošināt sabiedrībai ērti pieejamu, saprotamu un argumentētu informāciju par likumdevēja izvēlēm un apsvērumiem, lemjot par likumiem, kas ietekmē visas dzīves jomas un ikvienu Latvijas iedzīvotāju. To ir svarīgi apzināties arī laikā, kad parlaments lemj par valsts budžetu un to pavadošajiem likumprojektiem,” – tā Saeimas deputātiem adresētajā vēstulē par likumu kvalitātes uzlabošanu septembrī norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vairāk »

Jaunākajā videoierakstā - muitas aktualitātes!

11.11.2016Kādi ir aktuālākie jaunumi normatīvajos aktos muitas jomā kādas preces ir jāmuito, kādi ir nodokļi un kā tos aprēķināt?  PVN, muitas nodoklis, akcīzes nodoklis, nodokļu nomaksas kārtība un termiņi.
Par to un citiem svarīgiem jautajumiem Jūs varēsiet uzzināt jaunākajā BILANCES AKADĒMIJAS apmācību videoierakstā e-seminārā "Kā veikt preču atmuitošanu (procedūra, dokumenti, nodokļi), aktualitātes muitas likumdošanā", kuru vadīja  Mg.iur., Mg.oec. Elīna Dālberga, muitas un nodokļu konsultante, juriste, rakstu autore un pieredzējusi lektore muitas jomā.
Seminārā iekļauti muitas pamatjautājumi, kas varētu būt aktuāli arī auditorijai bez priekšzināšanām muitas jautājumos.
Videoieraksta demo versiju varat apskatīties šeit.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI NOVEMBRĪ:

08.11.2016

Finanšu tumšā puse
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Gada viens no tumšākajiem mēnešiem – novembris – šoreiz žurnālā BILANCES JURIDISKIE PADOMI asociēsies ar noziedzību. Un runa būs ne jau par kabatzagļiem vai sīko huligānismu, bet tiem, kas ikdienā varbūt staigā dārgos uzvalkos un vizinās luksusklases auto. Finanšu noziegumi mūsdienās kļuvuši tik rafinēti, ka tiesībsargājošām un kontrolējošām iestādēm jāpieliek milzu pūles, lai izsekotu noziedzīgajām shēmām, kurās iesaistīti ne vien liels skaits uzņēmumu, bet kuras izpletušās ārpus valsts robežām.
Kibernoziegumi, naudas izkrāpšana, nodokļu shēmas – par to lasiet intervijā ar Viesturu Burkānu, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāju. Tāpat cīņai ar nelikumīgiem darījumiem ar pievienotās vērtības nodokli dažādās Eiropas Savienības valstīs veltīts pētījums, par kura galvenajiem secinājumiem arī varat uzzināt žurnāla rakstā “Eiropas Savienības pieredze PVN krāpšanas apkarošanā”.

Vairāk »

Izstrādājiet grāmatvedības politiku atbilstoši Jūsu organizācijas vajadzībām!

24.10.2016

Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests izdevusi jaunu grāmatu "Grāmatvedības organizācijas dokumenti – izstrādāšanas rokasgrāmata", autore zvērināta revidente Ilga Matule.
Grāmatvedības organizācijas dokumenti ir nepieciešami ne tikai VID vai uzņēmuma revidentam, bet arī ieteicami pašam uzņēmumam tā sekmīgas darbības nodrošināšanai, efektivitātes paaugstināšanai grāmatvedībā un nodokļu risku samazināšanai.
Grāmatā, strukturējot pa atsevišķām sastāvdaļām, sniegti ieteikumi tam, kā šos dokumentus izstrādāt tā, lai tie tiešām ir noderīgi uzņēmuma darbā, tai skaitā, lai tie ir konkrēti, pārskatāmi, sniedz tikai vērtīgu informāciju uzņēmuma darbiniekiem un atbilst likumdošanas prasībām.
Tajā ir iekļauti piemēri un paraugi visām grāmatvedības organizācijas dokumentu obligātajām sastāvdaļām, katrs paraugs ir izstrādāts par atšķirīgas nozares vai struktūras hipotētisku uzņēmumu. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

SIA vai IK!

09.08.2016

Jauna grāmata!
Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA izdevusi Dr.oec. Ingunas Leibus grāmatu "Pirmie soļi komercdarbībā: darbības uzsākšana, grāmatvedība un nodokļi".
Uzņēmumi atšķiras pēc to lieluma un tiesiskā statusa, arī pēc īpašnieku atbildības pakāpes, grāmatvedības sistēmas un nodokļu maksājumiem. Kā atrast vispiemērotāko un nekļūdīties jau pašā darbības sākumā?
Grāmata palīdzēs labāk izprast dažādas saimnieciskās darbības formas, kā arī saimnieciskās darbības tiesiskos pamatus, uzņēmējdarbības formas izvēli un reģistrēšanas kartību, grāmatvedības darba organizēšanu, PVN likmes, UIN, IIN, mikrouzņēmumu nodokli un pārējos nodokļus. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

FINANŠU PĀRSKATU SAGATAVOTĀJIEM UN LIETOTĀJIEM!

28.07.2016

Jauna grāmata!
BILANCES BIBLIOTĒKA papildināta ar jaunu grāmatu: "Starptautiskie finanšu pārskatu standarti: standartu apkopojums un pielietojuma piemēri". Autore Justīne Sofija Jaunzeme ir aizstāvējusi maģistra darbu par Starptautiskajiem grāmatvedības standartiem un ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā biznesā Norvēģijas Ekonomikas un biznesa vadības augstskolā.
Šajā grāmatā plašās un kompleksās SFPS prasības ir sistematizētas un izklāstītas vienkāršā, lasītājam saprotamākā veidā. SFPS piemērošana ir skaidrota ar daudzveidīgiem praktiskiem piemēriem. SFPS piemērošana sniedz skaidru un patiesu priekšstatu par sabiedrības aktīviem, saistībām un finansiālo stāvokli, kā arī lai nodrošinātu investorus, kreditorus un starptautisko finanšu tirgu dalībniekus ar kvalitatīvu informāciju. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 7.izdevums

04.02.2016

Lasītākā grāmata par pašnodarbināto grāmatvedību izdota jau 7.reizi!

Grāmata paredzēta individualajiem komersantiem, individuālo uzņēmumu īpašniekiem, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, saimnieciskās darbības veicējiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošanai grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība.
Grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par darbiniekiem, samaksas aprēķinu, maksājamiem nodokļiem un citām aktuālitatēm. Visi grāmatā veiktie labojumi un papildinājumi, piemēri un paraugi atbilst reālajām 2016.gada situācijām.
Grāmatas autore ir LLU Finanšu un gramatvedības institūta profesore, Dr.oec. Inguna Leibus.
Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv