Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

Vasaras piedāvājums!

24.05.2016

 

Lai abonētu BILANCES ZELTA KOMPLEKTU ienāciet www.lid.lv/zelta  vai sazinieties ar Klientu servisu, tālr.67606110, e-pasts lid@lid.lv

Vairāk »

BLANCE: Varat mūs apsveikt!

17.05.2016

Maija Grebenko, žurnāla BILANCE galvenā redaktore

Maijā ir daudz skaistu svētku, un viens no tiem ir mūsu. Cienījamie lasītāji, jūs tik tiešām varat mūs apsveikt!  Šogad, 17. maijā, mēs, Lietišķās informācijas dienests, atzīmējam jau 23. savas pastāvēšanas gadu!

Vai tas ir daudz? «Mērīt» iespējams vairākos veidos, bet atceramies, ka LID bija viens no pašiem pirmajiem, kas uzdrošinājās iesākt šo, tolaik nepazīstamo, biznesu. Par dibinātāju Aivas un Andra Vīksnu drosmi noteikti varu runāt, jo novērtēt padarīto spēj tikai tie, kuri paši izgājuši analoģisku ceļu, turklāt iesākot to «trakajos» 90. gados.

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS MAIJĀ:

09.05.2016

Augam kopā ar Latvijas valsti
Vineta Vizule
, žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Šogad būs pagājuši jau 26 gadi, kopš Latvijas PSR Augstākā Padome 1990. gada 4. maijā pieņēma deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Ar deklarāciju tika atjaunota 1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas Republika. Aprīļa nogalē, kad tipogrāfijā tika nodots šis žurnāla numurs, statistika liecināja, ka šo 26 gadu laikā Saeimā pieņemti gandrīz pusotrs tūkstotis likumu un to grozījumu, kā arī vairāk nekā četrtūkstoš Ministru kabineta izdoti noteikumi. Protams, daļa no šiem normatīvajiem aktiem zaudējusi spēku, daļa vēl tikai gaida savu spēkā stāšanās dienu, bet pietiek iztēloties, cik daudz laika būtu nepieciešams, lai, piemēram, vismaz vienu reizi izlasītu katru no šiem tiesību aktiem!

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI MAIJĀ:

06.05.2016

Svinēsim svētkus un strādāsim kopā!
Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Izdevniecībai Lietišķās informācijas dienests maijs ir īpašs mēnesis, jo 17. maijā aprit 23 gadi kopš izdevniecības dibināšanas. Atgādinām, ka izdevniecības 20. gadā dzima juridiskajiem risinājumiem komercdarbībā veltītais žurnāls BILANCES JURIDISKIE PADOMI, kas šomēnes pie lasītājiem dodas jau 35. reizi!
Maija numura intervijā lasāma redaktora Ikara Kubliņa saruna ar Agri Repšu, zvērinātu advokātu biroja SORAINEN Latvijas biroja partneri, kurš vērtē tā dēvēto „balto apkaklīšu” noziedzību Latvijā un pasaulē.

Vairāk »

BILANCE: Neliels ieskats nākotnē

29.04.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore

Kas tik pagājušajā gada laikā nenotika ar Mikrouzņēmuma nodokļa likuma prognozēm?!
Tad MUN likmi palielināja, tad atstāja pa vecam, bet ierobežoja nozares, kuras drīkstēja izmantot MUN režīmu, tad visu atstāja pa vecam, piesolot likmi samazināt līdz 5 % no apgrozījuma. Likmes samazināšanas “cena” ir – valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas no minimālās mēneša darba algas par katru darbinieku katrā mikrouzņēmumā, turklāt neatkarīgi no darbinieka faktiski saņemtās algas. Tiesa gan, noteikts pārejas periods – 2017. gadā jāmaksā no trijām ceturtdaļām (≈ 95 eiro, rēķinot no šobrīd esošās minimālās algas), bet 2018. gadā jau no pilnas minimālās algas (≈ 126 eiro, ja darbinieks apdrošināms pēc pilnas programmas). Rezultātā MUN režīma pievilcība kļūst arvien mazāka, īpaši pavisam maziņām mikriņam un īpaši-īpaši tādam mikriņām, kam apgrozījums ir neregulārs. Proti, nodokļu slogs “mazajiem” pie vienādiem nosacījumiem ir “smagāks” par normālus nodokļus maksājušā uzņēmuma slogu.
 

Vairāk »

Par Uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016 - videoseminārs!

21.04.2016

 

BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā uzzināsiet par uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016.gadā, par UVT kā pamatlīdzekļa uzskaites īpatnībām un nolietojuma aprēķināšanu, par darbiniekam piederoša vieglā auto izmantošanu uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un citus jautājumus. Videoieraksts tika veikts  Mg.oec., Mg.paed. Annas Mednes vadītajā e-seminārā "Uzņēmumu vieglais transportlīdzeklis kā vairāku nodokļu apliekamais objekts, ņemot vērā aplikšanas izmaiņas no 2016.gada" 2016.gada 20.aprīlī.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

BLANCE: Dzīvot kļūst interesanti

19.04.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore

Bilance jau informēja lasītājus par Latvijā notiekošo nodokļu sistēmas auditu. Valdība ir apzinājusi mērķus un vairākās jomās noteikusi termiņus to sasniegšanai. It īpaši cīņai ar ēnu ekonomiku, kuras saturam Bilance veltījusi daudz uzmanības. Darba plānā minēti datumi pat šā gada 1. septembrī, šā gada beigās un arī vēlāk. Tempi ir iespaidīgi, turklāt ņemot vērā, ka priekšā ir vasaras brīvlaiks… Kučinska kungs saka: “Man būs kauns, ja pēc trim gadiem šis kuģis [Latvijas ekonomika] nebūs uzņēmis kursu. Patlaban kuģis dreifē…”
Tā ir pirmā reize manā mūžā, kad ļoti gribas sagaidīt šīs reālās pārmaiņas un redzēt konkrētas darbības, izejot no minētās dreifēšanas. Premjers atzīst, ka būs spiests pieņemt arī nepopulārus lēmumus, tomēr citādi šim kuģim nav iespējams uzņemt ātrumu. Ar nodokļu pārdali ambiciozus mērķus sasniegt neizdosies, turklāt vienlaikus solīts, ka tiešā veidā nodokļu palielināšana nav prognozējama. Ceru, ka lasītājiem drīzumā būs iespēja iepazīties ar interviju, no kuras jūs uzzināsiet, kas mūs gaida šīs valdības darbības laikā. Jūs pat uzzināsiet to no pirmavota.

Vairāk »

Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem - videoseminārs!

22.03.2016

Jaunajā BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā nozīmīga un praktiska informācija pašnodarbinātajiem: par grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", par svarīgākajiem aspektiem Gada ienākumu deklarācijas par 2015. gadu iesniegšanā un citiem aktuāliem jaunumiem. Videoieraksts tika veikts Dr. oec. Ingunas Leibus vadītajā e-seminārā "Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem: saimnieciskās darbības veicējiem, IK un ZS īpašniekiem" 2016.gada 16.martā.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

SEMINĀRA "Gada pārskats par 2015. gadu" VIDEOIERAKSTS

11.03.2016

BILANCES AKADĒMIJA Jūsu ērtībai ir sagatavojusi semināra videoierakstu, kas palīdzēs sagatavot 2015. Gada pārskatu atbilstoši spēkā esošajam Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumam.
Videomateriālā Jūs varēsiet saņemt praktisku informāciju par to, kādas ir tipiskākās kļūdas sagatavojot Gada pārskatu, kā veikt bilances posteņu inventarizāciju, kā sastādīt peļņas vai zaudējumu aprēķinu, kādu informāciju norādīt pielikumā un kā sastādīt Vadības ziņojumu. 
Kopā ar semināra videoierakstiem Jūs saņemsiet skaidrojošos izdales materiālus, kuru sagatavojusi lektore - 
Mg.oec. Inga Pumpure.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

Jauna grāmata!

01.03.2016

"GRĀMATVEDĪBAS PAMATI UZŅĒMUMOS"
(atkārtots un atjaunots 2. izdevums - pārstrādāts atbilstoši jaunā Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma normām un lietotajiem terminiem)

Tirgus ekonomikas apstākļos arvien paplašinās cilvēku loks, kuriem nepieciešamas pamatzināšanas grāmatvedībā. Uzņēmuma grāmatvedību kārto grāmatveži, tomēr likums nosaka uzņēmuma īpašnieka un vadītāja atbildību par grāmatvedības organizēšanu, kā arī ļauj pašam īpašniekam un dažos gadījumos arī vadītājam kārtot grāmatvedību. Tādēļ iegūtās zināšanas noderēs ne tikai grāmatvedības un finanšu speciālistiem, bet arī uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem un visiem citiem interesentiem.
Pamatprasības grāmatvedībai ir vienādas visiem uzņēmumiem, tāpēc grāmata noderēs ikviena uzņēmuma vadītājiem un speciālistiem: kā kapitālsabiedrības un personālsabiedrības, individuālā uzņēmuma, zemnieku saimniecības un zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājuma, arodbiedrības, politiskās organizācijas, tā arī individuālajiem komersantiem, ja grāmatvedība tiek kārtota divkāršā ieraksta sistēmā. Grāmatu varat apskatīt un iegādāties
šeit.

Vairāk »

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 7.izdevums

04.02.2016

Lasītākā grāmata par pašnodarbināto grāmatvedību izdota jau 7.reizi!

Grāmata paredzēta individualajiem komersantiem, individuālo uzņēmumu īpašniekiem, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, saimnieciskās darbības veicējiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošanai grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība.
Grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par darbiniekiem, samaksas aprēķinu, maksājamiem nodokļiem un citām aktuālitatēm. Visi grāmatā veiktie labojumi un papildinājumi, piemēri un paraugi atbilst reālajām 2016.gada situācijām.
Grāmatas autore ir LLU Finanšu un gramatvedības institūta profesore, Dr.oec. Inguna Leibus. Grāmatu varat apskatīt un iegādāties
šeit

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 Tālr.: (+371) 67 606 110(+371) 67 606 110 E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv